نگهداری ۱۸۰۰ سالمند مجهول الهویه در مراكز شبانه روزی تهران

یوسف رضایی گفت: بابت نگهداری هر سالمند معمولی در مراکز نگهداری بهزیستی به طور متوسط سالانه ۲ میلیون تومان و برای سالمندان مجهول الهویه و بی سرپرست ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود.
نگهداری ۱۸۰۰ سالمند مجهول الهویه در مراكز شبانه روزی تهران
دیگران چه می خوانند:

یوسف رضایی، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران با حضور در مورد روز جهانی سالمند گفت: در حال حاضر 1800 سالمند مجهول الهویه در مراکز شبانه روزی تهران نگهداری می‌شوند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ وی افزود: با توجه به تغییر سبک زندگی در جوامع و حرکت جوامع از زندگی سنتی به سبک مدرن و صنعتی شرایط زیست برای سالمندان درخانوار‌ها دچار مشکلاتی شده است و تمایل خانواده‌ها به نگهداری سالمندان در مراکز نگهداری افزایش یافته است.

رضایی با بیان اینکه بر اساس آمار در حال حاضر 10 درصد از جمعیت کشور را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می‌دهند گفت: هم اکنون 120 هزار نفر از سالمندان کشور تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و 4 هزار و 880 سالمند در 120 مرکز نگهداری سالمندان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه سالمندی یک مرحله از زیست انسان است و در معیار‌های جهانی به افراد بالای 60 سال سالمند اطلاق می‌شود گفت: در این رده بندی جهانی به افرادی که در رده سنی 60 تا 75 سال قرار دارند سالمند جوان، به افرادی که در رده سنی 76 تا 90 سال قرار دارند سالمند میانسال و به افرادی که در رده سنی 90 سال به بالا قرار دارند سالمند کهنسال گفته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شیب سالمندی در کشور و جهان رو به بالا و افزایش است خاطر نشان کرد: رشد شیب سالمندی در کشور ما 3 برابر متوسط شیب جهانی است.

نگهداری ۱۸۰۰ سالمند مجهول الهویه در مراكز شبانه روزی تهران

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟