• اعضای کمیسیون آموزش برای عضویت در شوراها و هیأت ها مشخص شدند

  اعضای کمیسیون آموزش برای عضویت در شوراها و هیأت ها مشخص شدند

  سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از انتخاب برخی از اعضای کمیسیون متبوعش جهت معرفی به صحن برای عضویت در شوراها و هیأت ها خبرداد.

 • تعطیلی شنبه‌ باز هم مطرح شد +جزئیات

  تعطیلی شنبه‌ باز هم مطرح شد +جزئیات

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نه‌ تنها احتمال بررسی مجدد تعطیلی شنبه‌ها در این کمیسیون وجود دارد بلکه حتی امکان دارد کمیسیون اجتماعی بر تعطیلی روز شنبه اصرار هم بورزد.

 • راه‌اندازی فاز دوم کارخانه فولاد بافت مصداق«جهش تولید با مشارکت مردم» است

  راه‌اندازی فاز دوم کارخانه فولاد بافت مصداق«جهش تولید با مشارکت مردم» است

  سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اهمیت توسعه پروژه‌های تولیدی در مناطق محروم گفت: راه‌اندازی فاز دوم کارخانه احیای استیل فولاد بافت مصداق«جهش تولید با مشارکت مردم» است.

 • خبرخوش کمیسیون تلفیق برای مستمری بگیران

  خبرخوش کمیسیون تلفیق برای مستمری بگیران

  مستمری مددجویان کمیته امداد با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی سال آینده ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

 • خبر مهم رییس کمیسیون آموزش مجلس از رتبه‌بندی معلمان غیرانتفاعی

  خبر مهم رییس کمیسیون آموزش مجلس از رتبه‌بندی معلمان غیرانتفاعی

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با رتبه‌بندی معلمان حقوق آنها از ۳ تا ۷ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

 • خبر مهم مجلس درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳

  خبر مهم مجلس درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳

  رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳، گفت: متوسط افزایش حقوق کارمندان به ۲۰ درصد افزایش یافت و حداقل کف حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ میلیون تصویب شد.

 • لایحه عفاف و حجاب در یک قدمی تصویب

  لایحه عفاف و حجاب در یک قدمی تصویب

  رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از رفع ابهامات و ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب در نشست این کمیسیون خبر داد.

 • تاخیر زیاد در تامین ارز مواد اولیه تولیدات کشاورزی

  تاخیر زیاد در تامین ارز مواد اولیه تولیدات کشاورزی

  عطااله اشرفی اصفهانی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های واردکنندگان مواد اولیه برای تولید محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی را کُندی شدید تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی عنوان کرد و پیامد آن را بدقولی واردکنندگان در مقابل تامین‌کنندگان خارجی و کمبود کالا در کشور برشمرد.

 • رشیدی کوچی، نماینده مجلس در گفت‌وگو با سیتنا: مسدودسازی کامل فیلترشکن‌ها میسر نیست

  رشیدی کوچی، نماینده مجلس در گفت‌وگو با سیتنا: مسدودسازی کامل فیلترشکن‌ها میسر نیست

  عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، گفت: در حالی که بر اساس نظرسنجی‌های غیررسمی 80 تا 90 درصد کاربران از فیلترشکن‌ها استفاده می‌کنند، مسدودسازی کامل فیلترشکن‌ها به دلیل بروز مشکل در مبادلات جهانی و تبادلات بانکی میسر نیست، لذا انتظار می‌رود رئیس جمهوری با توجه به جایگاهشان در شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی فضای مجازی، به شیوه فعلی فیلترینگ پایان دهند.

 • توافق دولت و مجلس درباره شرایط حقوق بازنشستگان

  توافق دولت و مجلس درباره شرایط حقوق بازنشستگان

  یک عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه از برگزاری جلسه‌ای در این کمیسیون درباره موضوع حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: کمیسیون تلفیق جلساتی با دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان داشته است که دولت هم با آن موافق است منتها می‌گوید که نمی‌تواند به یک‌باره افزایش ۹۰ درصدی را اعمال کند.

 • تصمیم مهم دولت و مجلس درباره حقوق بازنشستگان

  تصمیم مهم دولت و مجلس درباره حقوق بازنشستگان

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: دولت و مجلس درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقریبا به یک جمع بندی رسیدند و بر همین مبنا محل تامین منابع آن را هم مشخص کرده اند

 • پس لرزه های سیاسی لغو بازی دیشب

  پس لرزه های سیاسی لغو بازی دیشب

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری‌های حقوقی لازم برای احقاق حقوق سپاهان در مقابل الاتحاد، گفت:ما هنوز دلیل رفتار تیم عربستانی را نمی‌دانیم.

 • تعطیلی کافه های اطراف این دانشگاه کلید می خورد

  تعطیلی کافه های اطراف این دانشگاه کلید می خورد

  یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: برای تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه تهران باید به دادستانی نامه زده می‌شد. اطراف دانشگاه باید مرکز علم و دانش باشد.

 • خبر مهم مجلس درباره سهمیه یارانه بنزین خودرو

  خبر مهم مجلس درباره سهمیه یارانه بنزین خودرو

  سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم گفت: با دولت توافق کردیم که اگر در عین بررسی برنامه هفتم مواردی بود که باری را به دولت تحمیل می‌کرد این را با نظر ریاست مجلس به کمیسیون تلفیق ارجاع دهیم.

 • متوسط رشد فصلی بخش صنعت در دولت گذشته 2 درصد و در دولت سیزدهم تاکنون 7.9 درصد بوده است. یعنی رشد بخش صنعت در دولت سیزدهم 4 برابر شده است .

  متوسط رشد فصلی بخش صنعت در دولت گذشته 2 درصد و در دولت سیزدهم تاکنون 7.9 درصد بوده است. یعنی رشد بخش صنعت در دولت سیزدهم 4 برابر شده است .

  مهدی عسگری عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت صنایع و معادن، صادرات غیر نفتی و شرایط صنعت خودرو کشور در دولت سیزدهم، گفت: متوسط رشد فصلی بخش صنعت در دولت گذشته 2 درصد و در دولت سیزدهم تاکنون 7.9 درصد بوده است. یعنی رشد بخش صنعت در دولت سیزدهم 4 برابر شده است . سهم صنعت در رشد محصول ناخالص داخلی و ارزش افزوده در فصل بهار1401 ، 4.8 درصد، تابستان 6.5 درصد، پاییز 7.2 درصد و زمستان با 11.9 درصد روند صعودی داشته است،که از سال 1396 به بعد، سابقه نداشته است.

 • عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: بانک ملی ایران در‌ ارائه تسهیلات کمک حال مردم بوده‌ است

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: بانک ملی ایران در‌ ارائه تسهیلات کمک حال مردم بوده‌ است

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همزمان با سالروز ۹۵سالگی بانک ملی ایران با تاکید بر نقش این نهاد اقتصادی در افزایش تولید و توسعه کشور گفت: بانک ملی ایران جز اولین بانک های کشور و از برترین بانک های دولتی با منابع غنی است.

 • آیین نامه واردات خودروهای کارکرده چه زمانی ابلاغ می شود؟

  آیین نامه واردات خودروهای کارکرده چه زمانی ابلاغ می شود؟

  یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات واصله یکشنبه آینده کمیسیون مربوطه در دولت آئین نامه واردات خودروهای کارکرده را بررسی می‌کند و انتظار می‌رود ظرف دو هفته آتی این آئین نامه نهایی و برای اجرا ابلاغ شود.

 • تذکر مهم به دولت درباره تعطیلی روزهای شنبه

  تذکر مهم به دولت درباره تعطیلی روزهای شنبه

  یک عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور تاکید کرد تغییر ساعات کاری باید به جز کارکنان دولت، مشمول بخش خصوصی نیز باشد.

 • آخرین تغییرات در ساعت کاری کارکنان و تعطیلات آخر هفته

  آخرین تغییرات در ساعت کاری کارکنان و تعطیلات آخر هفته

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تشریح مصوبه این کمیسیون برای تغییر در ساعت کار کارکنان اداری منطبق بر لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری ‍پرداخت.

 • نهضت سوادآموزی منحل می‌شود

  نهضت سوادآموزی منحل می‌شود

  این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه کمیسیون تصویب کرد که نهضت سوادآموزی به شکل سابق منحل شده و ادامه کار ندهد. براین اساس طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، سیستم سابق تحت عنوان معلم نهضت سوادآموزی نداریم.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

پر بحث ترین

تبلیغات متنی