شورای عالی انقلاب فرهنگی حق قانونگذاری ندارد/ نیکزاد: تفسیر قانون با مجلس است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: بر اساس رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود در قوانین را ندارد، مصوبه این شورا موجب نگرانی هزاران داوطلب شده است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی حق قانونگذاری ندارد/ نیکزاد: تفسیر قانون با مجلس است
جبار کوچکی نژاد در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، جبار کوچکی نژادارم ساداتی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 22 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس قانون کنکور را به صورت شفاف وضع کرده است، صدها هزار داوطلب امروز منتظر آن هستند، شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اساس رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حق ورود در قانون را ندارند اما اخیراً این شورا مصوبه‌ای داشته است که روح و روان صدها هزار داوطلب کنکور را برهم زده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: تأثیر معدل داوطلبان در کنکور شفاف است اما شورای عالی انقلاب فرهنگی تعدادی از دروس عمومی را برخلاف قانون حذف کرده در حالی که دانش آموزان این دروس را گذرانده‌اند.

دیگران چه می خوانند:

وی ادامه داد: حق نیست که قانون مصوب مجلس را که شورای نگهبان نیز آن را تأیید کرده توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی باطل و مصوبه‌ای غیرکارشناسی و غیرقانونی ابلاغ کند.

کوچکی نژاد تصریح کرد: طرح دوفوریتی آورده شود تا میلیون‌ها نفر از نگرانی خارج شوند و یا اینکه تذکر دهید تا رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ مذکور را لغو کند.

علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: تفسیر قانون با خود مجلس است، آقای منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس نشستی را برگزار کند تا مصوبه مجلس ملاک عمل قرار گیرد./

پایان پیام

شورای عالی انقلاب فرهنگی حق قانونگذاری ندارد/ نیکزاد: تفسیر قانون با مجلس است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟