افزایش غیرقابل تحمل اجاره مسکن مردم را به سمت زندگی در دخمه‌ها و آلونک‌ها کشانده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه افزایش غیرقابل تحمل اجاره مسکن و قیمت سرسام‌آور واحدهای مسکونی، مردم را به سمت حاشیه‌نشینی شهرها و زندگی کردن در دخمه‌ها و آلونک‌ها کشانده است، از عدم نظارت دولت و وزارت راه و شهرسازی بر این بخش انتقاد کرد.
افزایش غیرقابل تحمل اجاره مسکن مردم را به سمت زندگی در دخمه‌ها و آلونک‌ها کشانده است
حسین نوش آبادی در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین نوش آبادی در نشست علنی امروز(یکشنبه 18 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: هفته بزرگداشت مقام معلم را به همه معلمان سخت‌کوش و فداکار و جامعه بزرگ فرهنگیان کشور و ملت بزرگ ایران و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم. هفته معلم فرصت مغتنمی است تا به بیان مسائل و مشکلات این عزیزان پرداخته شود، اگر مسئولان کشور به این باور برسند که نقش معلم و مربی نقش تراز اول و تعیین‌کننده در سرنوشت جامعه و آینده کشور است قطعا تلاش خواهند کرد دغدغه‌ها و مطالبات آنان در حد امکان برطرف شود. معلمان نقطه امید و روشنی‌بخش افق آینده کشور هستند که با همت بلند آنان فردای جامعه ساخته می‌شود. اگر بپذیریم معلمان پایه‌گذار تمدن نوین و ستون‌های استوار علم و دانش و معرفت هستند و تربیت نسل جدید با دستان پرتوان آنان صورت می‌گیرد نسبت به رفع مشکلات و تامین مطالباتشان جدی‌تر برخورد خواهیم کرد.

معلمان افسران پیشرفت و تکامل کشور و پیشران تحولات آینده جامعه هستند

دیگران چه می خوانند:

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید گفت معلمان افسران پیشرفت و تکامل کشور و حافظان عزت و استقلال ملت و پیشران تحولات آینده جامعه هستند و لازم است از این سرمایه‌های عظیم انسانی و اجتماعی به خوبی صیانت و پشتیبانی شود. حفظ شان و منزلت معلمان، اجرای مطلوب قانون رتبه‌بندی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، تامین امنیت شغلی نیروهای حق‌التدیس، مربیان پیش دبستانی و نهضت سوادآموزی و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی، شرکتی و پیمانکاری و رفع تبعیض‌های ناروا و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که با هدف ارتقا شایستگی حرفه‌ای معلمان و بالا رفتن کیفیت آموزشی و بهبود سطح معیشت فرهنگیان و معلمان عزیز طراحی شده است، مورد انتظار همگان است.

وضعیت جاری اقتصاد و مشکلات معیشتی مردم به هیچ وجه قابل توجیه نیست

وی تصریح کرد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور است، وضعیت جاری اقتصاد و مشکلات معیشتی مردم به هیچ وجه قابل توجیه نیست، امروز همه ما در برابر این ملت مسئولیم، متاسفانه رقابت برای تصاحب کرسی‌های قدرت بر کرسی‌ها و میزهای خدمت غلبه کرده است.

نوش آبادی خطاب به نمایندگان مجلس و دولت، اظهار کرد: اوضاع پریشان اقتصادی کشور قابل تحمل نیست، تورم و گرانی نفس مردم را گرفته است، وضعیت اقتصادی، معیشتی و بازار آشفته کمر مردم را شکسته است، چه کسی باید پاسخگوی شرایط کنونی کشور باشد؟

وی افزود: افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و عدم نظارت بر بازار، فقر را گسترش داده و مردم را روز به روز فقیرتر کرده است، مسئولان چشم‌های خود را نبندند، موضوع گرانی و افزایش قیمت کالاها و خدمات خصوصا افزایش غیرمنطقی و بی‌رویه مواد غذایی و مایحتاج عمومی مهم‌ترین مساله کشور و بزرگ‌ترین دغدغه مردم است و باید مجلس و دولت فکر اساسی برای برون رفت از بحران قیمت‌ها داشته باشند و سریعا برای مهار و کنترل قیمت‌ها چاره‌اندیشی کنند.  دولت و مجلس باید بسیج شوند تا افسار گرانی‌ها را بکشند و بیش از این به این اسب سرکش وحشی اجازه تاخت و تاز ندهند. وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم از کدام مدل حکمرانی تبعیت می‌کند؟

چرا با بی‌تدبیری و عدم نظارت، امنیت قضایی را به مخاطره انداخته‌ایم؟

نوش آبادی خاطرنشان کرد: اقتدار قضایی یکی از مولفه‌های مهم  اقتدار ملی است، چرا با بی‌تدبیری و عدم نظارت، امنیت قضایی را به مخاطره انداخته‌ایم؟ چرا هیچ کس مسئولیت نابسامانی موجود را برعهده نمی‌گیرد؟ چرا با مافیاها و سلطان‌های زالوصفت برخورد نمی‌شود؟

وی بیان کرد: افزایش غیرقابل تحمل اجاره مسکن و قیمت سرسام‌آور واحدهای مسکونی، مردم را به سمت حاشیه‌نشینی شهرها و زندگی کردن در دخمه‌ها و آلونک‌ها کشانده است، چرا نظارت و کنترل از طرف دولت و وزارت راه و شهرسازی اعمال نمی‌شود؟

چرا با ایجاد انحصار تولید و ممنوعیت واردات خودرو، مردم را از داشتن خودرو ایمن و ارزان محروم کرده‌ایم؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: افزایش غیرمعقول و غیرمنطقی خودرو و آن هم خودروهای بی‌کیفیت که به ارابه مرگ تعبیر می‌شود با هیچ فرمولی قابل توجیه و پذیرش نیست، چرا با ایجاد انحصار تولید و ممنوع کردن واردات خودرو، مردم را از داشتن خودرو ایمن و ارزان محروم کرده‌ایم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همه ما در برابر مردم مسئولیم، عزیزان کوتاهی مسئولان در حافظه تاریخی این ملت ثبت و ضبط خواهد شد./

پایان پیام

افزایش غیرقابل تحمل اجاره مسکن مردم را به سمت زندگی در دخمه‌ها و آلونک‌ها کشانده است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟