سوخو ۴۷، عقاب طلایی آسمان روسیه/ جنگنده‌ای متفاوت و کم‌نظیر+ عکس

با یک نگاه می‌توان تفاوت بزرگ سوخو ۴۷ را با دیگر جنگنده‌های متوجه شد. بالاهایی رو به جلو که در کمتر هواپیمایی دیده می‌شوند.
سوخو ۴۷، عقاب طلایی آسمان روسیه/ جنگنده‌ای متفاوت و کم‌نظیر+ عکس

سوخو 47 برکوت (به معنای عقاب طلایی) جنگنده‌ای متفاوت و پیچیده است که فقط یک نمونه از آن ساخته شد.

خبرآنلاین نوشت: فناوری‌های تازه‌ای که در ساخت عقاب طلایی آسمان روسیه استفاده و آزمایش شده است، بعدها در ساخت جنگنده نسل پنجم ارتش این کشور به کار گرفته شد.

دیگران چه می خوانند:

سوخو-47 در اصل به عنوان بستری جهت انجام آزمایش‌های مهم روس‌ها در زمینه مواد کامپوزیت و سیستم‌های پیچیده دیجیتال کنترل پرواز (FBW) ساخته شد. سوخو 47 با بهره‌گیری از بالهای رو به جلو، توان بالایی در انجام مانورهای دشوار دارد.

البته استفاده از بال‌های رو به جلو نوآوری روس‌ها در کمپانی سوخو نبود و خیلی پیش از آن‌ها هنگام جنگ‌ جهانی دوم آلمانی‌ها در هواپیمای یونکرس یو 287 از این طراحی استفاده کرده بودند.

بالهای رو به جلو، نسبت به اغلب طرح بالهای سنتی، باعث کسب بیشترین میزان نیروی کشش شده، لحظات خمیدگی بالها را کم کرده و زمان وقوع واماندگی یا استال را به تأخیر می‌اندازند.

سوخو 47 از نظر اندازه‌ها، بسیار به طرح جنگنده‌های بزرگی چون سوخو 35 شباهت دارد و به منظور کاهش هزینه‌های طراحی، قسمت جلویی بدنه، دم و ارابه‌های فرود سوخو 47، از جنگنده‌های خانواده سوخو 27 قرض گرفته شده‌ است.

 

 
 

سوخو ۴۷، عقاب طلایی آسمان روسیه/ جنگنده‌ای متفاوت و کم‌نظیر+ عکس

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟