آتش‌ سوزی کلیسای قبطی مصر دست کم ۴۱ کشته به جای گذاشت

آتش‌سوزی ناشی از جرقه الکتریکی که یک کلیسای قبطی مصر در حین مراسم عشای ربانی روز یکشنبه باعث زیر دست و پا ماندن و کشته شدن ۴۱ نفر شد که اغلب آنها کودک بودند.
آتش‌ سوزی کلیسای قبطی مصر دست کم ۴۱ کشته به جای گذاشت

به گزارش رویترز این آتش‌سوزی درست پیش از ساعت 9 صبح روز یکشنبه به وقت محلی در کلیسای ابو سیفین در شهر جیزه مصر رخ داد که تا 1000 نفر در آن گرد آمده بودند.

همشهری نوشت؛ آتش ورودی کلیسا را مسدود کرد و هجوم افراد برای خارج شدن باعث زیر دست و پا ماندن آنها شد و به مرگ دست کم 41 نفر انجامید که اغلب آنها کودک بودند و بسیاری از آنها دود استنشاق کرده بودند.

دیگران چه می خوانند:

یاسر منیر یکی از شاهدان گفت: «مردم در طبقه سوم و چهارم گرد آمده بودند و ما دود را دیدیم که از طبقه دوم بالا می‌آمد. مردم برای پایین آمدن از پله‌ها هجوم بردند و شروع به افتادن بر روی هم کردند.»

آتش‌سوزی الکتریکی در مصر نادر نیست. در اواحر سال 2020، آتش‌سوزی بیمارستانی که در آن بیماران کووید-19 درمان می‌شدند، به مرگ دست کم هفت نفر انجامید.

وزارت کشور مصر اعلام کرد بررسی‌ پزشکی قانونی نشان داد که آتش از دستگاه تهویه مطبوع طبقه دوم در نتیجه اختلال الکتریکی شروع شده و علت اصلی مرگ استنشاق دود بوده است. هیئت دولت مصر هم دربیانیه‌ای اعلام کرد که خانواده‌های افراد درگذشته مبلغ 100 هزار پوند مصری (5220 دلار آمریکا) دریافت خواهند کرد.

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر نیز در توئیتی به خانواده‌های قربانیان این حادثه تسلیت گفت.

شهر جیزه دومین شهر بزرگ مصر است و در آن طرف رودخانه نیل در نزدیکی قاهره پایتخت این کشور قرار دارد.

آتش‌ سوزی کلیسای قبطی مصر دست کم ۴۱ کشته به جای گذاشت

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟