ساعت ۱۲ امشب آخرین فرصت انتخاب رشته برای قبولی های کنکور

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ هفته آخر شهریورماه اعلام می‌شود و کارنامه تمامی داوطلبان در هفته اول مهرماه منتشر می‌شود.
ساعت ۱۲ امشب آخرین فرصت انتخاب رشته برای قبولی های کنکور

علیرضا کریمیان مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبان برای انتخاب رشته‌های تحصیلی لازم است به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و بخش پیوست‌ها شامل شرایط و مقررات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در هر یک از گروه‌های آزمایشی را مطالعه کنند.

وی افزود: برای گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فنی دفترچه‌های جداگانه و برای گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی یک دفترچه مشترک و برای همه رشته‌های بدون آزمون در همه گروه‌های آزمایشی یک دفترچه مشترک منتشر شده است. همچنین تاکنون سه سری اصلاحیه برای دفترچه‌های کنکور منتشر شده که لازم است مطالعه شود.

دیگران چه می خوانند:

کریمیان افزود: داوطلبان برای انتخاب رشته‌های با آزمون تا ساعت 24 دوشنبه 24 مرداد فرصت دارند.

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: تاکنون 500 هزار نفر نسبت به انتخاب رشته در کنکور سراسری سال 1401 اقدام کرده اند.

آزمون سراسری سال 1401 به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 8 تا 11 تیر برگزار شد.

از تعداد یک میلیون و 308 هزار داوطلب حاضر در آزمون تعداد یک میلیون و 157 هزار نفر معادل 89 درصد در دوره‌ها و رشته‌های با آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند.

 

زمان انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 هفته آخر شهریورماه اعلام می‌شود و کارنامه تمامی داوطلبان در هفته اول مهرماه منتشر می‌شود.

ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری 1401 حدود 503 هزار نفر است که 167 هزار نفر از طریق رشته‌های با آزمون و 336 هزار نفر از طریق رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی پذیرفته می‌شوند.

ساعت ۱۲ امشب آخرین فرصت انتخاب رشته برای قبولی های کنکور

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟