جزئیات لايحه متناسب سازی حقوق كارمندان و بازنشستگان منتشر شد/ دور جدید اعمال افزایش حقوق از اول شهریور

معاون مجلس،حقوقي و استان‌های سازمان برنامه و بودجه جزئیات لايحه متناسب سازي حقوق كارمندان و بازنشستگان را که بعد از تصويب در هيات دولت با قيد دو فوريت به مجلس ارسال شد، اعلام کرد.
جزئیات لايحه متناسب سازی حقوق كارمندان و بازنشستگان منتشر شد/ دور جدید اعمال افزایش حقوق از اول شهریور
دیگران چه می خوانند:

بابک افقهی با اشاره به دغدغه‌های رئیس جمهور برای کمک به معیشت کارمندان و بازنشستگان، اظهارداشت: براساس پیشنهاد دولت، افزایش‌های جدید در صورت تصویب مجلس از اول شهریور 1401 اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس این لایحه، 3000 امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب 1370-و سایر مشمولین جزء (1) بند (الف) تبصره (12) ماده‌ واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور (به‌استثنای مشمولان قانون کار) و 210 امتیاز برای اعضای هیات‌ علمی و قضات، با عنوان متناسب‌سازی حقوق، به‌صورت ثابت در احکام کارگزینی و قرارداد‌های آنان درج می‌شود.

معاون مجلس، حقوقی و استان‌ها سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی است، گفت: حقوق مشمولین جزء (2) بند (الف) تبصره (13) ماده‌ واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، مبلغ نه میلیون (9/000/000) ریال افزایش پیدا خواهد کرد.

افقهی با تاکید بر اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، افزود: در اجرای ماده (16) این قانون، کمک‌هزینه اولاد و حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های مذکور در ماده (29) قانون برنامه توسعه ششم پنج‌ساله ششم و همچنین نیرو‌های مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به‌استثنای مشمولان قانون کار) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیات‌ علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، در صورت تصویب مجلس به ترتیب به میزان 100 درصد و 50 درصد افزایش می‌یابد.

به گفته وی، براساس لایحه پیشنهادی دولت، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور به میزان 10 درصد و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور که در دهک‌های درآمدی (1) و (2) و (3) هستند، به میزان پنج درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

افقهی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه در یکسال گذشته برای تامین هزینه‌های کشور به سراغ استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول نرفته است، تصریح کرد: دولت برای تامین منابع این لایحه هم به سراغ شیوه‌های تورم زا نخواهد رفت.

جزئیات لايحه متناسب سازی حقوق كارمندان و بازنشستگان منتشر شد/ دور جدید اعمال افزایش حقوق از اول شهریور

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟