در توزیع شاخص‌های سلامت فاصله نجومی بین مناطق محروم و برخوردار وجود دارد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار مردم در مناطق محروم عمل دولت به وعده‌های خود و توجه به مناطق محروم می‌باشد.
در توزیع شاخص‌های سلامت فاصله نجومی بین مناطق محروم و برخوردار وجود دارد

 معین‌الدین سعیدی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال خود از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در راستای توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع حوزه سلامت در مناطق محروم بیان کرد: نظام ما در طول 43 سال گذشته کارهای پرباری در حوزه سلامت انجام داده است اما این نکته حائز اهمیت است که یکی از شاخص‌های ویژه انقلاب ما بحث عدالت و توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع در کشور است. سوال بنده این است که دلیل فاصله نجومی در حوزه توزیع شاخص های سلامت بین مناطق محروم و مناطق برخوردار چیست؟ در سیاست‌های بالادستی ما توجه به عدالت در حوزه بهداشت و درمان تاکید شده است، اما در عمل این موضوع محقق نشده است.

وی در ادامه اظهار کرد: روسای دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی و تیم وزیر بهداشت انصافا تلاش خوبی را در حوزه بهداشت و درمان کشور داشته است، اما یکی از شاخصه‌های دولت آقای رئیسی مردمی بودن است. وزیر بهداشت و معاونین ایشان تاکنون به این اصل آنطور که باید توجه نداشته و در بین مردم حاضر نشده‌اند.

دیگران چه می خوانند:

نماینده چابهار گفت: گفته می‌شود که در مناطق ما 100 درصد نسخه الکترونیکی تحقق یافته است. سوال ما این است که در مناطقی که حتی اینترنت وجود ندارد چگونه کامپیوتری وجود دارد که نسخه الکترونیکی ثبت کند؟ گاهی با شنیدن برخی گزارشات برخی مسئولان از خود می‌پرسیم که آیا این آمار مربوط به مناطق ما است یا مسئولان از کشوری دیگر سخن می‌گویند.

در توزیع شاخص‌های سلامت فاصله نجومی بین مناطق محروم و برخوردار وجود دارد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟