نگاه ویژه به مناطق محروم در اولویت وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت و درمان با دنبال کردن طرح عدالت و تعالی نظام سلامت در کشور به دنبال توجه ویژه به مناطق محروم و توزیع عادلانه امکانات و خدمات درمانی در سطح کشور است.
نگاه ویژه به مناطق محروم در اولویت وزارت بهداشت است

بهرام عین‌اللهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال نماینده چابهار در خصوص برنامه‌های وزارت بهداشت در راستای توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع حوزه سلامت در مناطق محروم بیان کرد: نگاه ویژه به مناطق محروم در اولویت بنده و معاونانم در وزارت بهداشت قرار دارد و بنده تاکنون بیش از 50 بازدید از مناطق مختلف در سطح کشور داشته‌ام.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی بود که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و در سال جاری شاهد 20 درصد افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو خواهیم بود که این دانشجویان به مناطق محروم اختصاص خواهند یافت. امیدواریم این سیاست بتواند برخی از مشکلات را مرتفع کند. در بحث جذب دستیاران رشته‌های تخصصی نیز به دانشگاه‌ها اختیار داده شده تا از نیروهای بومی جذب داشته باشند بدین ترتیب می‌توان بخشی از مشکلات را در مناطق محروم توسط ظرفیت همان مناطق مرتفع کرد.

دیگران چه می خوانند:

نگاه ویژه به مناطق محروم در اولویت وزارت بهداشت است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟