قیمت خانه در منطقه ۵ تهران/ آپارتمان نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان!

منطقه پنج تهران همیشه یکی از مناطق پرطرفدار برای خرید و فروش واحد‌های مسکونی بوده است؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد حالا قیمت هر متر آپارتمان در این منطقه به ۱۵۰ میلیون تومان هم رسیده است! آیا هنوز هم خریداران ملک برای ورود به این منطقه مشتاق هستند؟
قیمت خانه در منطقه ۵ تهران/ آپارتمان نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان!

تجارت نیوز نوشت: بر اساس گزارش‌هایی که بانک مرکزی و مرکز آمار ایران تا سال گذشته از تعداد معاملات مسکن در مناطق مختلف تهران منتشر می‌کردند، منطقه پنج همیشه جزو پرطرفدارترین مناطق برای خرید و فروش واحدهای مسکونی شناخته می‌شد.

بنگاه‌های املاک این منطقه معتقدند داشتن آپارتمان‌هایی با متراژ پایین یا متوسط در بلوار فردوس غرب، بلوار فردوس شرق، جنت‌آباد، خیابان آیت‌الله کاشانی و برخی دیگر از محلات این منطقه، در حکم داشتن پول نقد است و احتمال آن خیلی پایین است که تعداد معاملات در این منطقه به صفر برسد.

دیگران چه می خوانند:

کارشناسان املاک فعال در این منطقه سقف قیمتی هر متر واحد مسکونی را با نهایت متراژ 85 متری، حدود 150 میلیون تومان می‌دانند! تا همین دی‌ماه سال گذشته متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه یک تهران حدود 100 میلیون تومان تعیین شده بود اما حالا خرید واحدهای نوساز در منطقه پنج از متری 100 میلیون تومان هم گذر کرده است!

اکنون جستجو در آگهی‌ها نشان می‌دهد قیمت یک واحد مسکونی نوساز در منطقه همیلا، با متراژ تنها 52 متر، هفت میلیارد و 800 میلیون تومان تعیین شده است؛ معادل متری 150 میلیون تومان!

یکی از مشاوران املاک این منطقه در مورد وضعیت معاملات این روزها می‌گوید: «خرید و فروش‌ها در این منطقه از فروردین‌ماه سال گذشته تا اردیبهشت امسال شرایط بهتری داشت، اما حالا با وجود اینکه ممکن است از باقی مناطق جنب و جوش بیشتری داشته باشد، کمی افت داشته است.»

محلات بورسی تهران؛ جذاب برای سرمایه‌گذاری

فعالان بازار مسکن، برخی محلات منطقه پنج را به‌عنوان محلات بورسی تهران می‌شناسند؛ مناطق بورسی به محله‌هایی گفته می‌شود که حتی در دوران رکود بازار، باز هم خریدار در آنها وجود دارد. انبوه‌سازان نیز تمایل بیشتری برای ساخت و ساز در این محدوده‌ها نشان می‌دهند. ساخت و ساز و سرریز جمعیت به این منطقه به‌ویژه پس از انقلاب شدت بیشتری گرفته است.

قیمت خانه در منطقه 5 تهران/ آپارتمان نوساز متری 150 میلیون تومان!

قیمت خانه در منطقه ۵ تهران/ آپارتمان نوساز متری ۱۵۰ میلیون تومان!

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟