جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران در فروردین ۱۴۰۳ اعلام شد.
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

پارسینه: نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز 7 بهمن 1402 با افزایش 20 درصدی حقوق  صندوق‌های بازنشستگی  کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی برای سال 1403 موافقت کردند.

در حال حاضر دغدغه  بازنشستگان این است که آیا افزایش حقوق در فروردین ماه اعمال خواهد شد یا خیر. اما اگر این افزایش حقوق اعمال نشود، فیش حقوقی آنها مشابه فیش حقوقی سال 1402 خواهد بود.یکی از عوامل مهم در تعیین حقوق بازنشستگان ، سابقه کاری آنهاست که به عنوان یک شاخص مهم برای محاسبه استفاده می‌شود. در ایران، برای محاسبه حقوق بازنشستگان از یک فرمول استاندارد استفاده می‌شود. نرخی از حقوق ماهانه و سابقه کار را در نظر می‌گیرد.

دیگران چه می خوانند:

در سال 1402 میانگین حقوق بازنشستگان از 9 میلیون و 400 هزار تومان به حدود 11 میلیون و 300 هزار تومان رسید. در این سال بسیاری از حداقلی بگیران تأمین اجتماعی حدود 7 میلیون تومان حقوق گرفتند که این انتظار وجود که حقوق آنها در سال جاری به حداقل 10 میلیون تومان برسد.

 
 

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین

وزیر کار از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین خبر داد. گفت :طبق آنچه قانون تصویب کرده است باید در فروردین ماه افزایش حقوق بازنشستگان اعمال شود. کام بازنشستگان عزیزمان هم ان‌شا‌الله شیرین شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که در رابطه با بازنشستگان کشوری و لشکری وضعیت پرداخت‌ها چگونه است، گفت: در نورد بازنشستگان کشوری هم به همین شکل است و افزایش حقوق‌ها در فروردین اعمال می شود. اما در مورد بازنشستگان لشکری موضوع دست ما نیست. قطعا هر چه قانون باشد اجرا می‌شود.

همانطور که اشاره شد باید منتظر ماند و دید آیا افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه اعمال خواهد شد یا خیر، اما اگر این افزایش حقوق اعمال نشود. فیش حقوقی آنها مشابه فیش حقوقی سال 1402 خواهد بود. معوقه حقوق فروردین ماه معمولاً در یک یا چند ماه پس از فروردین به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

 
منبع: دنیای اقتصاد

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟