از این بانک ۱۰۰ میلیون وام بگیرید+ شرایط دریافت وام

در این گزارش با بررسی شرایط وام نقدی بانک‌های ایران زمین و کارآفرین به مقایسه ویژگی‌های این وام‌ها می‌پردازیم.
از این بانک ۱۰۰ میلیون وام بگیرید+ شرایط دریافت وام

وام‌های نقدی یکی از روش‌های تامین مالی خرد برای خانوار هستند. بانک‌های مختلف، این تسهیلات را با شرایط متفاوتی به مشتریان خود اعطا می‌کنند. متقاضیان نیز می‌توانند بسته به نیاز‌های خود، از بانک‌ها وام نقدی دریافت کنند.

به نقل از تجارت نیوز، در این گزارش با نگاهی به شرایط وام نقدی دو بانک ایران زمین و کارآفرین، این وام‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

دیگران چه می خوانند:

کدام بانک بیشترین سود را پرداخت می‌کند؟

وام 100میلیونی بانک ایران زمین
بانک ایران زمین در قالب طرح انتخاب، وام نقدی پرداخت می‌کند. در این طرح، متقاضی وام در ابتدا سپرده قرض‌الحسنه افتتاح می‌کند و حداقل سه ماه دارای میانگین حساب می‌شود. سپس مشتریان می‌توانند به میزان دو برابر موجودی حسابشان و تا سقف 100میلیون تومان وام بگیرند.

حداقل سپرده‌گذاری متقاضی وام در این طرح، پنج میلیون تومان است. به عبارت دیگر، حداقل مبلغ این وام 10میلیون تومان است.

سود این تسهیلات بر اساس دوره بازپرداخت و خواب سپرده بین 10 تا 18 درصد است. حداقل زمان بازپرداخت هم 12 ماه و حداکثر آن 24 ماه است.

به این ترتیب هر قسط وام 100میلیون تومانی، با دوره بازپرداخت 12ماهه و سود 10درصد معادل هشت میلیون 800هزار تومان خواهد بود؛ بنابراین کل مبلغ بازپرداخت وام گیرنده به بانک، به 105میلیون و 550هزار تومان می‌رسد. به علاوه وام گیرنده باید مبلغ 100هزار تومان به عنوان هزینه‌های جانبی پرداخت وام، به بانک پرداخت کند.

همچنین به ازای دریافت هر 20میلیون تومان از بانک، یک ضامن رسمی باید بازپرداخت این وام را ضمانت کند. به عبارت دیگر، متقاضی برای دریافت وام 100میلیون تومانی، به پنج ضامن نیاز دارد.

شرایط وام نقدی بانک کارآفرین

دریافت وام نقدی طرح تندیس بانک کارآفرین، برخلاف بانک ایران زمین نیازی به ضامن رسمی ندارد و این وام به پشتوانه سپرده پرداخت می‌شود. بانک کارآفرین تا 90درصد میزان سپرده و تا سقف 400میلیون تومان به متقاضیان وام پرداخت می‌کند. یعنی متقاضی وام 400میلیون تومانی باید حدود 445میلیون تومان در بانک کارآفرین سپرده‌گذاری کند.

سود این تسهیلات پنج درصد است. اما وام‌گیرنده از سپرده‌گذاری خود سودی هشت درصدی دریافت می‌کند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات تندیس بانک کارآفرین نیز، 24ماه تعیین شده است.

حداقل مانده این سپرده 25میلیون تومان است. بعنی حداقل میزان وام دریافتی، حدود 22میلیون تومان است.

از این بانک ۱۰۰ میلیون وام بگیرید+ شرایط دریافت وام

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟